Infrasauna je dřevěná kabina podobná sauně, která díky infrapanelům prohřívá lidský organismus. Na rozdíl od klasického saunování dochází k ohřívání nejen povrchu těla, ale proniká až do hloubky tkáně a tak se prohřívají všechny části těla rychleji než při běžném saunování. 

Jaké jsou příznivé účinky infrasauny?

Infrasauna umožňuje saunování kardiakům, astmatikům, alergikům, vhodná je pro malé děti i pro ty, kteří těžce snáší vysoké teploty klasických saun. Infrasauny mají blahodárné účinky na lidský organismus, především pak na imunitu, pomáhají spalovat kalorie, odvádějí toxické látky z těla, dochází k uvolnění svalů, zmírnění bolestí kloubů, odstraňování stresu a únavy, podporují krevní oběh a kardiovaskulární systém, zotavování pokožky. Díky infračervenému záření si dokonale odpočinete a zapomenete na každodenní starosti, přitom relaxujete v příjemné teplotě. 

Pravidla saunování 

  • Saunování v infrasauně lze realizovat kdykoli během dne, vzhledem k tomu, že infrateplo působí podpůrně na l lidský organismus, dodává mu energii a vitalitu. Člověk se necítí unaven jako po saunování v klasické sauně. Přesto se bezprostředně po saunování nedoporučuje zvýšená fyzická námaha.
  • Doba pobytu v infrasauně se běžně doporučuje přibližně 20–40 min při teplotách 50–60 °C.

Saunování dětí

Nebojte se a vezměte děti do sauny. Saunování dětí se nijak zásadně neliší od saunování dospělých. Rodiče hlavně musí dbát na to, aby délka pobytu v sauně odpovídala aktuálnímu zdravotnímu stavu dětí a tomu, jak jsou zvyklé snášet horko. Teplota je nastavena na max.60stupnů a lze jí na požádání snížit. Infrasauna je kompletně z přední části prosklená, aby děti měli kontakt s okolím a působila na ně příjemným dojmem.

          Měli byste mít ale  na mysli:

  • opakovat saunu maximálně třikrát
  • děti vystavit nižší teplotě kolem 60°C (což infrasauna s přehledem splňuje)
  • ve zvýšené míře dbát na odpočinek a přísun tekutin

Rodičům s dětmi jsme připravili „Příručku zásad správného saunování“, která bude po celou dobu vašeho pobytu umístěna v recepci. Infrasauna je výborná díky nižším teplotám než je u klasické sauny i pro začátečníky. Zároveň působí velmi blahodárně  nejen na tělo, ale i na duši.