Knížka a dovolená k sobě patří. Ale kam zabalit knížky pro mě, manžela, děti, když už máme kufr zaskládaný jako puzzle? Nemusíte si lámat hlavu a půjčit si knížku u nás. Naše knihovna nabízí pestrou škálu různých žánrů. Na své si přijde každý z vás, ať už jste na zamilované romány, dobrodružné knihy, sci-fi, poezii, satiru, horor, naučné knihy, pohádky apod. Takže nemusíte za svého dovolenkového kamaráda zbytečně utrácet.

Jednak si můžete vy sama přečíst nějaký zajímavý román nebo třeba svým dětem předčítat nahlas poutavé pohádky či povídky. Čtení knížek napomáhá k rozvoji zejména verbálních schopností. Dítě tím, že slyší a naslouchá čtenému příběhu, učí se spisovnému jazyku, správné výslovnosti, artikulaci, učí se rozlišovat slova a věty. Poslouchání čtení se trénuje paměť, posiluje schopnost udržet pozornost, soustředit se na příběh, porozumět mu. Děti se učí sociálním dovednostem, vcítění se do druhých, posiluje zdravý emoční vývoj dítěte, učí děti hodnotám a rozlišování dobra od zla.

Společně strávený čas s knihou utužuje i rodinné vazby, vytváří pevné pouto mezi rodičem a dítětem a posiluje jejich vzájemný vztah. Na chvíli má dítě rodiče jen pro sebe, patří mu veškerá pozornost, prožívají společná dobrodružství.